ایده هایی برای دکوراسیون سالن نشیمن
 
 

اتاق پذیرایی بخشی از خانه است که بیشترین اهمیت را به خود اختصاص می دهد چراکه اعضای خانوده عمده زمان در خانه بودن را در آن می گذرانند و محلی است برای گردهم آمدن همه افراد خانواده. از همین رو بهتر است بیشترین توجه برای دکور کردن به این قسمت اختصاص داده شود. در ادامه چند نکته برای انجام بهتر این کار پیشنهاد خواهد شد.
1.    سعی کنید برای دکور کردن کف اتاق پذیرایی نظر همه اعضای خانواده را جویا شوید و سلیقه اکثریت را به اجرا درآورید. معمولا دکور کردن کف اتاق نشیمن با چوب و یا متریال‌های مشابه با اینکه بودجه زیادی طلب می کند اما جلوه ای گرم و فاخر به محیط خواهد بخشید. در نظر داشته باشید که همین اثر را با سرامیک های رنگ خنثی یا تیره نیز می تواند ایجاد کرد با این تفاوت که استفاده از سرامیک برای کف انرژی بیشتری را برای ایجاد گرمایش نیاز خواهد داشت. استفاده از رنگ های تیره یا اصطلاحاً چرک‌تاب شما را برای تمیزنگه داشتن محیط به زحمت کمتری خواهد انداخت.

2.    قبل از آنکه اتاق یا سالن را از وسایل پر کنید سعی کنید به ترتیب اولویت اقدام به تهیه وسایل کنید. مثلا یک دست راحتی، میز جلوی آن و میز تلویزیون از ضروریات است و ابتدا آنها را تهیه و جاگذاری کنید. سپس به دنبال بوفه و سایر تزیینات بروید و از شلوغ کردن بیش از حد محیط بوسیله دکور خودداری کنید.

3.    اگر فضای اتاق نشمین کوچک است از شلوغ کردن فضای پرهیز کنید و سعی کنید از المان های کوچک و ظریف جهت تزیین فضا استفاده کنید.
4.    برای انتخاب جنس مبل یا راحتی دقت داشته باشید که اگر دارای فرزند یا نوه خردسال هستید داشتن مبل های چرمی برای نظافت زحمت کمتری خواهند داشت و می توان همیشه آنها را با آب و مایع تمیز کننده و یک دستمال به سادگی تمیز کرد.

5.    سعی کنید در انتخاب نوع دکور به یک تصمیصم نهایی و مطمئن رسیده باشید. یعنی اگر بنا است که دکور سالن ویکتوریایی یا کلاسیک یا VINTAGE باشد همین رویه برای تمام اجزا رعایت شود و اگر از دکور مدرن استفاده می کنید از اضافه کردن المان‌های کلاسیک خودداری کنید. در غیر این صورت پس از مدتی دکور سالن به یک انباری شلوغ شباهت پیدا میکند!
6.    برای طراحی مدرن معمولا رنگ های کرم، سفید یا خنثی بهترین گزینه ها هستند. بجای میزهای چوبی نیز بهتر است از میزهای شیشه‌ای فلزی یا مشکی براق استفاده کنید.
7.    دکور های اسپرت، معمولا کاناپه و راحتی چرمی یا پارچه ای را دربر می گیرند که ظاهری دوستانه و خودمانی به فضا می بخشند. در این سبک دکور الگوهای طرح‌دار نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.اگر مایلید تا ایده های اتاق نشمین خود را با خوانندگان به اشتراک بگذارید می توانید آنها را برای ما ارسال کنید تا ضمن نمایش به تبادل نظر بپردازیم.

 
 
1602 مرتبه مشاهده شده
 

نظرات کاربران

ارسال نظر