با آوردن رنگ به خانه، روح تازه ای به آن ببخشید
 
 

رنگ می تواند به کلی اتمسفر یک خانه را تغییر دهد. مثلاً یک رنگ مناسب می تواند تمام احساسات منفی و استرس‌ها را از زندگی شما دور کند. این روزها رنگ درمانی به یکی از روش های پرطرفدار در میان راه های مختلف روان درمانی تبدیل شده. در رابطه با رنگ ها و چگونگی بکارگیری آنها در محیط خانه  7نکته جدید برایتان داریم.
1.    به رنگ های خانه دقت کنید. رنگ غالب در خانه‌تان چه رنگی است؟ به این بیاندیشید که اگر رنگ غالب را به رنگ های روشن تر یا تیره تر تغییر دهید چه تاثیری بر روحیه شما خواهد داشت.
2.    رنگ محبوبتان را انتخاب کنید. برای این کار طیف رنگ های گرم(قرمز، نارنجی، قرمز) را در نظر بگیرید و در طرف دیگر طیف رنگ های سرد (سبز،آبی،بنفش) را فرض کنید. کدامیک از آنها شما را بیشتر جذب می کند؟ رنگی که بیشترین جذابیت را برای شما دارد، می تواند به رنگ روحیه بخش در خانه شما تبدیل شود و رنگ آمیزی و دکوراسیون را بر مبنای آن انجام داد.
3.    رنگ هایی مثل سبز کم رنگ و آبی آسمانی برای انتقال احساس آرامش و تعادل اهمیت دارند. درحالیکه رنگ های گرم تر به شما انرژی و احساس و زندگی می بخشند.
4.    سعی کنید برای تغییر دکور و رنگ با همفکری همه اعضای خانواده تصمیم‌گیری کنید. ممکن است دارای سلیقه های مختلفی باشید اما پس از گفتگو بر روی یک رنگ مشترک به توافق برسید. در غیر اینصورت بهتر است اتاق هر عضو خانواده را به رنگ دلخواهش رنگ‌آمیزی کنید.
5.    رنگ های گرم به علت انتقال انرژی برای اتاق مطالعه، آشپزخانه یا اتاق نشیمن مناسب است. جاییکه همه اعضا در آن جمع می شوند، گپ می زنند و زمان خوشی را می گذرانند. در نقطه مقابل رنگ های سردتر برای اتاق های خواب مناسب هستند. چراکه احساس آرامش و استراحت را القا می کنند. اتاق پذیرایی می تواند با ظرافت، تلفیقی از رنگ های سرد و گرم باشد. رنگ حمام معمولاً با رنگ های گرم ترکیب بهتری را ایجاد خواهد کرد. چراکه این رنگ ها می توانند احساس مراقبت از خود و احساس سرزندگی را القا کنند.

6.    رنگ های سفید، کرم و بژ تاثیر آرام بخش دارند و برای اتاق های نورگیر و روبه منظره(شهری یا باغچه) می توانند فراهم کننده محیطی آرامش دهنده و ریلکس کننده باشند.

 
 
1706 مرتبه مشاهده شده
 

نظرات کاربران

ارسال نظر