5 روش ساده برای افزایش خلاقیت
 
 

1.       راه رفتن

تحقیقاتی که اخیراً در مجله Experimental Psychology منتشر شده نشانمی دهد که افراد، زمانی که پیاده روی می کنند قدرت تفکر بیشتری نسبت به زمانی که بی حرکت در جایی نشسته اند دارند. این موضوع در مورد نویسندگانی که در نوشتن ادامه مطالب خود دچار رکود شده بودند بسیار صدق کرده و آنها پس از مدتی راه پیمایی قادربه ادامه مطلب خود شده اند.

2.       سر و صدا

شاید عجیب به نظر برسد اما کمی سر و صدا می تواند محرک خوبی برایفعال شدن قوه خلاقه مغز باشد. تحقیقات نشان می دهد صداهای پیش زمینه یا بک گراندمثل صدای اقیانوس، یا صدای قطرات آب یا حتی دوش حمام می تواند ذهن را در مسیریافتن راه حل یا همان خلاقیت یاری دهد. می توان انواع این صداها را در قالب برنامه های مدیتیشن از اینترنت دریافت کرد.

3.       موسیقی

موسیقی در سبک ها و قالب های گوناگون می تواند باعث ایجاد خلاقیت درمسائلی مثل علوم وریاضیات شود.

4.       زمان

بر خلاف فشاری که معمولا مدیران با قرار دادن ضرب الاجل های کوتاه برروی کارمندان وارد می کنند و انتظار ایده های خلاق نیز از آنها دارند، نتیجه تحقیقاخیر بیانگر این است که افراد در انجام کارها با مهلت زمانی کافی خلاقانه تر عملمی کنند و با کیفیت بالاتری آن را به پایان می رسانند.

5.       احساسات مثبت

داشتن احساسات مثبت و رضایت بخش درباره کاری که انجام می دهیم باعث بروز خلاقیت در انجام آن خواهد شد.

منبع

THE BEST IN CURRENT LEADERSHIP RESEARCH ANDTHEORY, FROM CULTIVATING CHARISMA TO TRANSFORMING YOUR ORGANISATION. RONALD E  RIGGIO 2014. PSYCHOLOGY  TODAY  JOURNA

 
 
1706 مرتبه مشاهده شده
برچسب‌ها : تفکر قدرت
 

نظرات کاربران

ارسال نظر