با حس خستگی و کسالت دائمی چه باید کرد؟
 
 

شاید شما هم از آن دسته افراد هستید که بیشتر اوقات سال دچار احساس رخوت و کسالت و خستگی هستید و اغلب دعوت دوستان برای بیرون رفتن یا میهمانی را با بهانه های مختلف رد می کنید و حس بی حوصلگی و بی انرژی بودن خیلی از کارهایتان را نیمه کاره گذاشته؟! 
بنابر نتایج تحقیقات جدید استرس های روزانه یکی از مهمترین عوامل در احساس بی جانی و خستگی است. استرس زیاد در کنار وعده های غدایی ناسالم مانند فست فودها و نداشتن فاز عمیق در خواب شبانه سه عامل اصلی احساس کسالت و ناتوانی در طول روز بشمار می آیند. در صورت تداوم استرس این موضوع می تواند باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی شود که در کنار احساس خستگی مفرط، سبب سرماخوردگی های مکرر و کسالت می شود. 
توصیه پزشکان در اینگونه موارد شناسایی و برطرف کردن منابع استرس زا است. اما گاهی در مسایل خانوادگی و کاری امکان حل سریع مشکل وجود ندارد و بنابراین می بایست از طریق بهبود دو فاکتور تاثیرگذار دیگر، انرژی لازم برای چالش های روزانه را تامین کرد. بارعایت نکاتی در رژیم غذایی و سبک زندگی می توان به این مهم دست یافت. در ادامه به چند نکته تاثیر گذار اشاره خواهد شد:
•    مصرف سیر در رژیم غذای روزانه.
•    خوردن روزانه ومنظم ویتامین C.
•    پرهیز از مصرف شکر و قند بخصوص 5 ساعت پیش از خواب( حتی از قطع کامل مصرف قند و شکر ضرر نخواهید کرد).
•    پرهیز از مصرف غذاهای التهاب آور مانند غذاهای تند یا ادویه دار.
•    تقویت غدد فوق کلیوی.
•    کاهش استرس.
بالا رفتن انرژی و افزایش حس سرزندگی و سلامتی  باعث می شود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، آنتی بیوتیک ها و داروهای کمتری مصرف کنید، از زندگی لذت بیشتری ببرید و حتی پول بیشتری پس انداز کنید چراکه ثابت شده روحیه ضعیف و احساس کسالت می تواند باعث خریدهای بی مورد و غیرلازم شود.

 
 
1737 مرتبه مشاهده شده
برچسب‌ها : رخوت کسالت خستگی
 

نظرات کاربران

ارسال نظر