چه خوراکی هایی پرخوری ناشی از استرس را کاهش می دهند؟
 
 

حتماً شما هم در مقالات مختلفی به این موضوع برخورد کرده اید که استرس در بعضی افراد موجب پرخوری می شود. بسیاری از ما تجربه ناخنک زدن های پی در پی در هنگام استرس یا حتی درد جسمانی  را داشته ایم. خوردن باعث تحریک بخش لذت در مغز می شود و با ایجاد احساس خوب سبب رهایی از حس تنش و استرس می گردد. اما مواد خوراکی وجود دارند که با کارایی دوگانه هم از افزایش وزن پیشگیری می کنند و هم سبب کاهش استرس می شوند.


•    غذاهای سرشار از سولفور
استفاده از منابع غنی از سولفور مثل پیاز، سیر، روغن زیتون ، مارچوبه ، بروکلی و کلم گل در غذا یا بصورت خام خاصیت ضد درد و اضطراب دارد. همچنین استخوان و قلم نیز سرشار از سولفور هستند. با جوشاندن استخوان مرغ یا قلم می توان به عصاره ای پرخاصیت دست یافت که  قابل استفاده در خورش یا انواع سوپ خواهد بود. این عصاره برای دردهای مفصلی و استخوانی ناشی از استرس نیز بسیار راه گشا خواهد بود.
•    ادویه
از دیر باز و در طب سنتی ادویه ها همواره جایگاه ویژه ای داشته اند. امروزه طب جدید نیز ادویه ها را درمانی موثر برای کاهش دردهای جسمی می دانند. استفاده ادویه های همچون دارچین، آویشن و گلپر خاصیت آرام بخش دارند و استفاده از آنها در تهیه غدا موجب کاهش استرس و در نتیجه کاهش پرخوری می گردد.
•    توت
توت ها دارای مقادیر زیادی فلاونویید هستند که خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهاب دارند. همچنین توت سرشار از ویتامین  C و منیزیم می‌باشد که هر دو باعث ایجاد نشاط و انرژی می‌شوند و به حفظ تعادل احساسی کمک می‌کنند.

 
 
1735 مرتبه مشاهده شده
 

نظرات کاربران

ارسال نظر