آیا برای شروع زندگی مشترک آماده اید؟
 
 

اگر در رابطه تان به مرحله ای رسیده اید که قصد دارید به ازدواج فکر کنید، بهتر است پیش از تصمیم نهایی سوالاتی را به عنوان معیار آمادگی خود و شریک تان مطرح کنید و به دنبال پاسخ برای آنها باشید. با یافتن جواب های صادقانه برای این پرسش ها میتوانید با قلبی مطمئن تصمیم گیری کنید!

1.    آیا رابطه تان بر اساس اعتماد متقابل است؟
یک رابطه بدون اعتماد دوسویه و صداقت همواره شکننده پیش خواهد رفت. در زمان تصمیم گیری برای ازدواج از میزان صداقت شریک تان اطمینان حاصل کنید. هر چه در یک رابطه حس اعتماد متقابل و صداقت بیشتر باشد احتمال موفقیت در ازدواج افزایش می یابد.
2.    آیا وقتی باهم هستید خود واقعیتان هستید؟
اگر در رابطه سعی می کنید تصویری غیر از خود واقعی تان ارایه دهید و تلاش دارید قسمت هایی از شخصیت خود را  پنهان می کنید، احتمالاً زمان خوبی برای رفتن به مرحله بعدی در این رابطه نیست.
3.    آیا هیچ یک از شما حس مالکیت افراطی یا حسادت نسبت به دیگری دارد؟
اگر در رابطه دایماً یکدیگر را کنترل می کنید و احساس حسادت، مالکیت یا سوءظن در رابطه به وضوح دیده می شود، این موضوع مثل پرچم قرمزی است که شما را برای تامل بیشتر در رابطه تا برطرف کردن این مشکل متوقف می کند.
4.    آیا معمولاً صحبت هایتان عمیق و جدی است؟
اگرچه همیشه گفتگوهای یک رابطه قرار نیست جدی و حائز اهمیت باشد و زمان گاهی به صحبت های معمولی و سطحی یا شوخی می گذرد اما بسیار مهم است که شما با شریک تان گفتگو های عمیقی  درباره بیم ها و امیدها، شکست ها و نگرانی ها و موفقیت هایتان داشته باشید. حضور اینگونه لحظات در یک رابطه نشان از سلامت و پویایی رابطه دارد.
5.    آیا برای زمان هایی که با هم هستید برنامه ریزی می کنید؟
یک رابطه سالم نباید تنها در مرزهای ارتباط فیزیکی محدود شود. اگر بیشتر زمانی که با یگدیگر می گذرانید به صرف ایجاد رابطه فیزیکی باشد، در بلند مدت احتمال اینکه رابطه به کسالت و سردی گرایش پیدا کند وجود خواهد داشت. اما در صورتیکه اوقاتی که با یکدیگر صرف می کنید به موضوعات مختلف از قبیل برنامه ریزی برای آینده، مطرح کردن نیازها و شناخت از هم و ... تقسم شود نشانه بسیار خوبی از مستحکم شدن پایه های رابطه خواهد بود.
6.    آیا در مواردی که اختلاف پیدا می کنید قادر هستید بدون تشنج مشکل را حل کنید؟
بروز اختلاف نظر و جر وبحث در یک رابطه امری غیرمعمول نیست. اما آیا در اینگونه موارد می توانید بدون کوبیدن در، قطع کردن تلفن و فریاد کشیدن بحث را خاتمه دهید؟ آیا معمولاً در پایان به توافق می رسید؟ اصول یک رابطه سالم هرگز بر مبنای پیروزی یکی از طرفین نیست و اگر یکی از شما دائماً در اختلافات به دنبال پیروز شدن است، رسیدن به یک نقطه مشترک را دشوار می کند و همین موضوع در دراز مدت می تواند سبب عدم آرامش و تشنج بیشتر در زندگی مشترک شود.
7.    آیا خداوند در مرکز رابطه شما قرار دارد؟
این موضوع که هر دو سوی رابطه به خداوند واحد معتقد باشند و در مسیر رشد روحانی گام بردارند از اهمیت زیادی برخوردار است. داشتن دوستانی مشترک که هم اعتقاد و هم آیین با شما باشند در لحظات شادی و غم می تواند رابطه شما را غنی تر کند. اما اگر دوستان یکی از طرفین دیگری را آزار می دهد و تغییری نیز در دایره دوستان مورد اختلاف ایجاد نمی شود، می تواند به موضوعی مجادله برانگیز تبدیل شود.

 
 
1740 مرتبه مشاهده شده
برچسب‌ها : رابطه ازدواج قلب
 

نظرات کاربران

ارسال نظر