سوالاتی که پیش از ایجاد رابطه با فرد مورد علاقه بهتر است پرسید!
 
 

آیا تا به حال شده به فردی علاقه مند شده باشید اما مطمئن نباشید که با او وارد رابطه شوید یا نه؟ شاید بعضی از افراد این آشنایی ها را ساده تلقی کنند و فکر کنند که آشنا می شویم اگر همه چیز خوب پیش نرفت رابطه را تمام می کنیم. اما در مواردی ایجاد و برهم زدن رابطه می تواند آسیب های روحی و روانی را به دنبال داشته باشد و حتی گاهی دامنه آسیب ها می تواند تا سال ها  زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. آینده را هرگز نمی توان پیش بینی کرد اما می توان با در نظر گرفتن چند مورد، روابطی را برگزید که با به ارمغان آوردن هیجان، زیبایی وآرامش به زندگی باعث جلال خداوند گردد. بنابراین بسیار کم هزینه تر خواهد بود اگر پیش از ورود به یک رابطه، سوالاتی را در مورد فرد مورد علاقه مان مطرح کنید و به به دنبال پاسخ صادقانه باشید. 

1.    برداشت اولیه از شخصیت فرد مورد علاقه چیست؟
به تعبیر دیگر در برخورد اول و در محیط های اجتماعی یا در جمع دوستان، فرد چه تعریفی از خود بدست می دهد؟ هر چند این مورد شاید قضاوت زود هنگام به نظر برسد اما معمولاً افراد در برخورد های اولیه تا حد قابل توجهی می توانند شخصیت واقعی خود را بروز دهند و این می تواند معیار مناسبی برای سنجش هماهنگی رفتاری بین شما و فرد مورد علاقه تان باشد. می توان در جمع های دوستانه چگونگی مواجه فرد با مسایل منطقی یا حتی مسایل عادی تر مثل میزان نوشیدن الکل را مورد توجه قرار داد.
2.    چقدر از فرد مورد نظر شناخت داریم؟
درست است که پیش از ایجاد آشنایی ، شناخت عمیقی نمی توان از فرد داشت. اما بهتر است پیش از آغاز معاشرت اطمینان حاصل کرد که در طی این پروسه فرد مشکلی ایجاد نخواهد کرد و در طی این مدت از امنیت کامل برخوردارید.
3.    آیا فرد در معاشرت با دیگران با احترام رفتار می کند؟
به رفتارهای او با دیگران دقت کنید. اینکه این فرد با همکاران، همکلاسی ها، دوستان، یک مغازه دار یا راننده چه برخوردی دارد و آیا رفتار او توام با احترام است یا خیر می تواند ارزیابی خوبی از شخصیت او باشد.
4.    آیا ارزش هایمان باهم سازگارند؟
آیا مسایلی که برای شما ارزش است برای طرف مقابل تان هم با ارزش است؟ آیا هدف هایتان برای آینده نقاط مشترکی را در بر دارند؟ آیا موضوعات اجتماعی،سیاسی، فیلم ها و کتاب هایی که دوست دارید با هم همخوانی دارد؟
5.    آیا فرد مورد نظر به وعده های خود پایبند است؟
می توان میزان اعتقاد و وفاداری فرد را از عمل به وعده ها و قول هایش سنجید. باید دقت کرد که آیا شخص به قول های کوچک و درشت خود عمل می کنند یا اینکه تنها مسایل در حد حرف باقی می ماند. شاید در مقیاسی بزرگتر بتوان از این موضوع در سنجش وفاداری افراد در رابطه نیز بهره برد چراکه آغاز یک رابطه آغاز یک قول و تعهد میان دو نفر است.
در پایان باید خاطر نشان کرد شاید هیچ رابطه ای از تمام جهات کامل و بهترین نباشد، اما در یک رابطه سالم، خداوند باید در اولویت همه چیز باشد. رابطه سالم نه تنها سبب ساز آرامش و حس حمایت در زندگی خواهد بود بلکه می تواند پیشرفت های قابل توجهی را در زندگی شما به ایجاد کند.

 
 
1598 مرتبه مشاهده شده
 

نظرات کاربران

ارسال نظر