رابطه ای از جنس عشق و باور
 
 

در رابطه دوستی با خداوند ویژگی های خاصی وجود دارد که شما نمی توانید این نوع رابطه را با هیچ فرد دیگری تجربه کنید. توجه کنید که ما از هیچ مذهبی صحبت نمی کنیم، بلکه صحبت ما بر سر رابطه نزدیک با خداوند به عنوان یک فرد است.
از یاد نبرید که خداوند شما را با محبت ابدی دوست دارد. این بدان معناست که خداوند شما را علیرغم همه ضعف ها و اشتباهات تان دوست دارد. شاید تنها عشقی که بتوان با این محبت مقایسه کرد، همان محبت والدین به فرزندشان است. ممکن است شما در روابط مختلف و در زندگی با نزدیکترین دوست یا حتی همسر و عشق تان هم تلاش کنید که به اندازه کافی خوب و جذاب باشید، ولی با تنها کسی که میتوانید از شکست ها وضعف هایتان نترسید و وی شما را بدون قید و شر قبول میکند خداوند است.
خداوند در کلامش (کتاب مقدس) وعده داده است که مرا بخوان و تو را اجابت خواهم کرد. او نمی گوید مرا صدا کن و من هر وقت فرصت کنم جواب تو را می دهم. هیچ محدودیتی برای خداوند وجود ندارد و او همیشه و در هر زمان که او را بخوانیم صدای ما را می شنود، اگرچه پاسخ او ممکن است همیشه آنچه که ما می خواهیم نباشد. درست مانند پدر و مادر دلسوزی که همیشه و در هر صورتی به خواسته فرزندش پاسخ مثبت نمی دهد بلکه سعی می کند که بهترین گزینه را به او بدهد، که البته گاه با خواسته فرزندش مطابقت دارد و گاه ندارد. اگر شما این محبت بی قید و شرط را درک کنید و آن را با تمام وجود بچشید، آرامشی می یابید که فراتر از منطق این دنیاست.
تفاوت محبت خداوند با دیگر روابط این دنیا در این است که می توان برای همیشه به آن تکیه و اعتماد کرد. در این دنیا دوستان از هم جدا میشوند، گاه به هم خیانت می کنند، گاه فاصله ها آنها را جدا می کند و گاه مرگ و بیماری جدایی ببار می آورد. اما همانطور که مزمورنویس در مزمور 23: 4 می گوید: "حتی اگر از وادی تاریک مرگ نیز عبور کنم، نخواهم ترسید. زیرا تو با من هستی، عصا و چوب دستی تو به من قوت قلب خواهد داد".
آیا این موضوع ارامش بخش نیست که بدانید کسی در دنیا هست که شما را بدون قید و شرط دوست دارد و اعتماد به این محبت هرگز زایل نمی شود.
مزمور 52: 8 "و اما من مانند زیتون سبز در خانه خدا هستم، به رحمت خداوند توکل می دارم تا ابدالاباد". 
خداوند همیشه همراه شماست
 در زندگی مواقعی پیش می آید که شما نمی توانید تمامی مسائل خود را نه با پدر و مادر و نه با دوستان خود با تمام جزئیات در میان بگذارید. اما خداوند کسی است که همیشه در کنار شماست. ارتباط با خداوند بمانند یک خیابان دوطرفه است. رابطه با خداوند به معنای آن نیست که شما دعایی میکنید و او خواسته شما را به شما می بخشد. بلکه شما به حضور بهترین دوست خود می روید و او با شما ملاقات می کند. شناختن او به شما کمک می کند تا حضور او را احساس کرده و صدا و خواست او را تشخیص دهد. او به شما کمک می کند تا بر ترس هایتان غالب شده و آرامش را به وجود شما هدیه می کند. او راه حل صحیح را به شما نشان می دهد و البته بازهم تصمیم با خود شما است که راه خداوند را در پیش بگیرید و یا راه خودتان را انتخاب کنید. 
امثال 30: 5 خداوند به جهت متوکلان خود سپر است.
امثال 3: 5-6 به تمامی دل خود به خداوند توکل نما و بر عقل خود تکیه مکن. در همه راه های خود او را بشناس و او طریق هایت را راست خواهد گردانید.
پس بدانید که مهم نیست در کجا و در چه شرایط و مسیری قرار دارید. برای هر کدام ما امکان ایجاد این رابطه خاص وجود دارد. تجربه ای که با هیچ چیز در این دنیا قابل مقایسه نیست. بچشید وببینید که خداوند نیکوست...

 
 
1644 مرتبه مشاهده شده
برچسب‌ها : مذهب خداوند دوست
 

نظرات کاربران

ارسال نظر