چگونه افراد هم سلیقه خود را در شبکه های اجتماعی بیابیم؟
 
 

می دانستید کاربران اینترنت بیش از 27% از زمان آنلاین خود را صرف شبکه های اجتماعی می کنند؟ به نظر می رسد خیلی از ما هر چقدر که صفحه خود را بروز می کنیم کافی نیست! اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که مشغول تماشای عکس شام دوستتان هستید و با خود فکر می کنید فایده این کار چیست شاید در ادامه این مطلب پاسخ خود را بیابید.
اخیراً در مقاله ای تحقیقی آمده است که می توان از طریق ارتباطات کاربران در فیسبوک  عمق رابطه عشقی آنان را حدس زد و حتی تخمین زد که عمر رابطه چقدر خواهد بود!
شاید اگر بدانید سرورهایی در سراسر جهان در حال رصد شبانه روزی  فعالیت ها و ارتباطات شما در شبکه های اجتماعی هستند این موضوع دیگر چندان برایتان غیر قابل باور نباشد.
:در اینجا ابزارهایی برای نمایش تصویری داده هایی که شبکه هایی اجتماعی درباره شما جمع آوری می کنند را معرفی می کنیم.

MENTIONMAPP با وصل شدن به توییتر به شما این امکان را می دهد که بدانید کابران چطور به وسیله هشتگ هایی که استفاده می کنند به شما مرتبط می شوند. هشتگ یک کلمه یا عبارت است که با علامت # همراه شده و در شبکه های اجتماعی برای "تگ" کردن یا برچسب زدن یک پیام استفاده می شود تا افراد بتوانند آن هشتگ را جستجو کنند و مجموعه از مطالب و پست هایی که شامل آن هستند را پیدا کنند. اگرچه هشتگ را به توییتر نسبت می دهند که سال 2006 کار خود را آغاز کرد اما در واقع هشتگ برای اولین بار در سال 1988 در IRC یکی از اولین ابزارهای چت اینترنتی بکار گرفته شد.
برای تعقیب داده های مرتبط با فعالیت های خود در شبکه فیسبوک می توان از ابزار FRIEND-WHEEL استفاده کرد.

همچنین برای کابران لینکدین ابزار INMAPS.LINKEDINLABS وجود دارد که یک نقشه رنگی از گروه هایی که در این شبکه اجتماعی با آن در ارتباط هستید به شما می دهد و شما با اضافه کردن برچسب می توانید اضافه کنید که گروه ها را از کجا می شناسید و این گروه ها و کاربران آن چطور با سلایق و خواست های شما مرتبط اند.

 
 
969 مرتبه مشاهده شده
 

نظرات کاربران

ارسال نظر